,,Smacznie, zdrowo, kolorowo" - zajęcia w klasie 1b

Dzień 28 października 2015r. ...
Dzień 28 października 2015r. upłynął w klasie 1b pod hasłem ,,Smacznie, zdrowo, kolorowo". W tematykę zajęć wprowadził uczniów wiersz Ewy Małgorzaty Skorek ,,Mniam, mniam". Następnie odbyła się rozmowa na temat ,,Co trzeba robić, żeby być zdrowym". Dzieci omówiły zaprezentowaną piramidę żywieniową, poznały zasady zdrowego odżywiania oraz wartości odżywcze warzyw i owoców.

Najbardziej atrakcyjnym punktem zajęć było samodzielne wykonanie szaszłyków i sałatki z owoców. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Pomocą służyły im przybyłe na zajęcia mamy.

Kiedy nadszedł czas degustacji wszyscy ze smakiem zjadali przygotowane własnoręcznie przekąski.

Na zakończenie, pełne energii dzieci pląsały przy piosence ,,Pac, gruszka do fartuszka" oraz rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć.

Autor notatki: p. Jolanta Karwowska
Umieszczono: 01.11.2015 r., godz. 22.50