Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ROK SZKOLNY 2014/2015

SPOTKANIE ZE STAROSTĄ LEGIONOWSKIM P. JANEM GRABCEM

W poniedziałek, 25 maja gościliśmy w naszej szkole Starostę Legionowskiego pana Jana Grabca, który pojawił się na spotkaniu z kandydatami w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.Wybory dopiero 3 czerwca, ale już na półmetku kampanii wyborczej kandydaci mieli okazję zapytać przedstawiciela władz samorządowych o jego doświadczenia zawodowe, sposoby zdobywania poparcia elektoratu i obietnice wyborcze. Pan Jan Grabiec podzielił się z uczniami swoją wiedzą na temat budowania wizerunku kandydata i prowadzenia skutecznej kampanii, zwrócił szczególną uwagę na potrzeby całego Samorządu Uczniowskiego, które muszą być respektowane przez Zarząd.Uczestnicy spotkania mogli zadawać gościowi pytania, na które pan starosta cierpliwie odpowiadał, wyjaśniając wszelkie wątpliwości w zakresie samorządności, a także ... aktualnych inwestycji w powiecie legionowskim.

Przypominamy kandydatom, że kampania wyborcza trwa do 1 czerwca, ponieważ 2 czerwca obowiązuje cisza wyborcza!!!


Autor notatki: p. Iwona GajdaOŚMIU WSPANIAŁYCH

Już drugi raz z rzędu nasza szkoła triumfowała podczas uroczystej gali Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Po ubiegłorocznym sukcesie naszych wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego przyszła kolej na zwycięstwo indywidualne. 18 maja laureatką w kategorii „Ósemeczki” (szkoły podstawowe) została uczennica klasy 6b Julia Moczulska.

Po eliminacjach lokalnych oraz przesłuchaniach przed warszawskim jury uczestnicy stołecznych eliminacji zostali zaproszeni do Teatru Wielkiego na uroczystość ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród. Tytuł laureata mogło zdobyć jednak tylko ośmiu wolontariuszy, którzy przynajmniej od roku stale podejmują działania na rzecz potrzebujących, poświęcają swój czas, propagują wśród swoich rówieśników pozytywne wzorce.Julia od trzech lat jest harcerką, współpracuje z fundacją Scripture Union Polska, działa w szkolnym kole PCK organizując m. in. zbiórki odzieży używanej dla potrzebujących, wspólnie z koleżanką redaguje stronę o tematyce ekologicznej i prozdrowotnej.Na uroczystości Julii towarzyszyli jej koledzy i koleżanki z klasy, wychowawczyni, pani Mariola Dzwigalska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Iwona Gajda.
Autor notatki: p. Iwona Gajda


DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

W dniu 8 maja uczniowie klas I uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących Unii Europejskiej. W krótkiej prezentacji poznali historię powstania UE, symbole wspólnoty europejskich państw oraz główne cele integracji mieszkańców Europy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o wybranych państwach Europy i z dużym zaangażowaniem brali udział w rozwiązaniu quizu dotyczącego poszczególnych krajów UE. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody – niespodzianki.Po części teoretycznej przyszedł czas na gry i zabawy w stylu europejskim – brytyjski Hot Potato, finlandzkie – Dzwonek zaprzęgu Joniupukki, litewskie – Utrzymaj balonik, czy greckie – Posągi. Udział w zajęciach sprawił dzieciom wiele radości!

Organizatorzy zajęć dziękują rodzicom uczniów klasy Id za przekazanie szkole cennych materiałów dydaktycznych dotyczących UE i nagród rzeczowych, dzięki którym Dzień Europejski pozostanie w pamięci wielu pierwszoklasistów!

Autorzy notatki: p. Beata Wieremczuk, p. Luiza Kołakowska, p. Marzena GodlewskaWYCHOWAWCA ROKU

5 maja w Urzędzie Miasta Legionowo obradowała Kapituła konkursu „Wychowawca Roku”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6c Zuzanna Rucińska i Aleksandra Rybicka. Przedstawiciele legionowskich szkół prezentowali swoich kandydatów do tytułu „Wychowawca Roku”.

Sylwetkę pani Anety Fabiszewskiej przedstawiały uczennice klasy 5a, w której nasza kandydatka zdobyła najwięcej głosów. Dziewczynki przygotowały prezentację multimedialną, którą zaprezentowały przed Kapitułą. Kibicowała im pani Iwona Gajda, opiekun Samorządu Uczniowskiego, która czuwała nad przebiegiem konkursu w naszej szkole. Wyniki są na razie tajemnicą. Ogłoszone zostaną dopiero w czerwcu na uroczystej gali finałowej.


Autor notatki: p. Iwona Gajda„WYCHOWAWCA ROKU” – WYNIKI KONKURSU

16 marca odbyły się w naszej szkole wybory „Wychowawcy Roku”. W głosowaniu wzięło udział 371 uczniów klas IV-VI. Oddano 3 głosy nieważne.

Najwięcej głosów otrzymała pani Aneta Fabiszewska, wychowawczyni klasy 5a i nauczyciel języka angielskiego. Kilka głosów mniej otrzymała pani Agnieszka Regulska, która zajęła 2 miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się pani Agnieszka Rydzewska, a za nią pani Iwona Gajda i pani Luiza Kołakowska.

Pani Aneta Fabiszewska jest kandydatem naszej szkoły do tytułu „Wychowawca Roku”.
Autor notatki: p. Iwona Gajda


KONKURS „WYCHOWAWCA ROKU”

9 lutego został oficjalnie ogłoszony w naszej szkole konkurs „Wychowawca Roku”. Przez ostatnie dwa tygodnie trwały głosowania w klasach. Uczniowie oddawali głosy na nauczycieli, którzy według nich spełniają kryteria określone w załączniku nr 1 dołączonym do regulaminu konkursu.

Po zebraniu wszystkich protokołów Samorząd Uczniowski ogłosił listę pięciu nauczycieli z największą liczbą głosów:

I miejsce pani Agnieszka Regulska
II miejsce pani Aneta Fabiszewska
III miejsce pani Iwona Gajda
IV miejsce pani Luiza Kołakowska
V miejsce pani Agnieszka Rydzewska

Wybory szkolnego kandydata do tytułu „Wychowawca Roku” odbędą się 16 marca 2015 roku.


Autor notatki: p. Iwona GajdaIT’S PANCAKE DAY

W dniu 17 lutego uczniowie klasy IId oraz klas IIIc i IIId (pod opieką nauczyciela j. angielskiego - p. B. Wieremczuk) przygotowali prezentację w ramach działań sekcji europejskiej SU – It’s Pancake Day .We wtorek poprzedzający Środę Popielcową, w Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. Shrove Tuesday – potocznie nazywany Dniem Naleśnika. Tego dnia Brytyjczycy zajadają się naleśnikami, organizują konkursy w podrzucaniu naleśników na patelni oraz wyścigi z naleśnikiem. Dzieci uczestniczą w zabawach takich jak Toss the pancake, Pancake on your head czy Pancake race. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję pobawić się w podobny sposób, co sprawiło im wiele radości. Zabawom towarzyszyły piosenki w wykonaniu ucznia kl. IIc.

Dodatkową atrakcją Pancake Day był występ uczniów klasy IId, którzy przygotowali zabawne mini-przedstawienie w j. angielskim – What a great day! Prezentowali w nim zarówno umiejętności językowe jak i taneczne! Występ wzbudził duże zainteresowanie, a młodzi aktorzy otrzymali zasłużone gromkie brawa.Mamy nadzieję, że zaproszeni na prezentację uczniowie klas II i III, mieli okazję w ciekawy sposób poznać tradycje i zwyczaje swoich kolegów z anglojęzycznych krajów Europy.

Autor notatki: p. Beata WieremczukAPEL PODSUMOWUJĄCY 1 SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W KLASACH IV-VI

W ostatnim dniu przed feriami, w piątek 16 stycznia 2015r. uczniowie klas IV-VI zebrali się w sali gimnastycznej na apelu Samorządu Uczniowskiego podsumowującym I semestr roku szkolnego 2014/2015.

27 uczniom zostały wręczone dyplomy za wzorową frekwencję. Wszyscy byli bardzo głośno oklaskiwani przez swoich kolegów i koleżanki, co oznacza, że taki sukces spotyka się z niezwykłym aplauzem i podziwem wśród rówieśników.

Tytuł „Klasa na medal” oraz nagroda w wysokości 100zł (dofinansowanie do najbliższej wycieczki) przypadły klasie 4e.

Najmniejszą liczbą spóźnień mogły pochwalić się klasy: 6a i 6d (tylko 9 spóźnień przez cały semestr) i one otrzymały tytuł „Punktualnej Klasy” wraz ze słodkim poczęstunkiem.

Opiekun SU pani Iwona Gajda podziękowała wszystkim za aktywną pracę w sekcjach i zachęciła do włączania się w działania na rzecz szkoły oraz do korzystania ze skrzynki SU przy sali 215, do której można wrzucać swoje pomysły, pytania i uwagi np. na temat nowego domofonu zainstalowanego przy wejściu nr 1 do szatni.

Na zakończenie pani wicedyrektor Agata Trzeciak podziękowała uczniom za wysiłek, jaki włożyli w uzyskanie tak dobrych ocen i frekwencji w I semestrze oraz życzyła wszystkim bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii.PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DARÓW DLA ZWIERZAKÓW ZE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

„Pomagamy bezdomnym zwierzętom” - pod tym hasłem Sekcja Ekologiczna Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzonego przez Fundację „Przyjaciele Braci Mniejszych”.

Zebrano:

kołdry – 3 szt.+ 2 powłoki
koce -4 szt.
ręczniki -14 szt.
poduszki -8 szt.
zabawki – 1 szt.+ 1 smycz
miski – 5 szt.
makaron – 15 paczek
przysmaki – 12 torebek
sucha karma -9 paczek
puszki – 7 szt.Za zebrane pieniądze w kwocie 265,40 złotych zakupiono karmę dla psów, w ilości 44 kilogramów. Dary zostały przekazane p. I. Kowalik przewodniczącej Fundacji ,prowadzącej Schronisko dla Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, która podziękowała za nie uczniom w imieniu swoich podopiecznych.

Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom – uczniom, ich rodzicom i nauczycielom mając nadzieję, że nasza pomoc chociaż trochę przyczyni się do poprawy warunków skrzywdzonych przez los zwierząt.

Dziękujemy również Panu Mateuszowi Oczkowskiemu, przedstawicielowi firmy Bosch, dzięki któremu mogliśmy zakupić dobrej jakości karmę, po promocyjnej cenie, płacąc jedynie za 22 kg, drugie 22 kg gratis. Pan Oczkowski wsparł również naszą zbiórkę darów, przywożąc ciepłe rzeczy dla psów ze schroniska i zadbał o to, by uczniów zaangażowanych w działania na rzecz schroniska uhonorować firmowymi czapeczkami.
Dziękujemy członkom Sekcji Ekologicznej SU, uczniom klasy IVC za przeprowadzenie tej akcji i duże zaangażowanie.

Opiekunowie Sekcji Ekologicznej
Samorządu Uczniowskiego
DYSKOTEKA KLAS IV-VI

Dnia 26 listopada 2014r. w godz. 16:30-18:30 Panie Iwona Gajda i Joanna Górska wraz z uczniami zorganizowały w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego dyskotekę dla uczniów klas 4-6. Zebrane podczas dyskoteki pieniądze, w kwocie 348 zł zostaną przekazane na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy i próbowali swoich sił na parkiecie. Wszystkim dopisywał dobry humor.

Podczas dyskoteki Panie Katarzyna Cukier-Pietuch i Renata Szymkiewicz w ramach sekcji wolontariatu zorganizowały sprzedaż soków i owoców. Zgromadzone pieniądze zostaną przekazane na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

KIERMASZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

24 listopada już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Zorganizowały go klasy 5b i 4f wraz z wychowawcami panią Renatą Szymkiewicz oraz panią Katarzyną Cukier-Pietuch. W realizacji i przeprowadzeniu imprezy uczestniczyli również rodzice.

Pracy było dużo. Dzieci bardzo się zaangażowały w przygotowania, oprócz wielkich chęci włożyły również mnóstwo cierpliwości i serca. A wszystko po to, by móc zebrać jak największą kwotę, która została przekazana na konto Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Podczas kiermaszu można było za symboliczną złotówkę kupić i spróbować wypieków własnej roboty. Wypić sok ze świeżych owoców. Było mnóstwo kanapek, ciast, owoców oraz smacznych sałatek. Babeczki z owocami wyglądały cudnie, a smakowały jeszcze lepiej! Nic więc dziwnego, że wszystko sprzedało się „jak świeże bułeczki”. Łącznie zebraliśmy 709 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy z wielką chęcią i ochotą pomogli nam w zrealizowaniu tego pomysłu. Naszym wychowawcom dziękujemy za to, że byli z nami, pomogli nam i służyli dobrymi radami.

Mamy nadzieję, na powtórzenie akcji w przyszłym roku i na jej wyjątkowo duże powodzenie.

Uczniowie i wychowawcy klas 5b oraz 4f
p. Renata Szymkiewicz,
p. Katarzyna Cukier-PietuchOBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada uczniowie klasy 5a przygotowali w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego plakaty, które przyciągały uwagę innych. 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W tym roku Dzień Życzliwości obchodziliśmy pod hasłem „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć”. Wspieramy dialog międzypokoleniowy. Chcielibyśmy aby uczniowie naszej szkoły zawsze byli tak uprzejmi, tolerancyjni i wyrozumiali.POLA NADZIEI

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 systematycznie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Jednym z takich działań jest zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Domowego w Warszawie przy okazji akcji „Pola Nadziei”.Symbolem tej akcji są żonkile. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” Władysława Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę. Poprzez żonkilowe „Pola Nadziei” pomagamy hospicjum w prowadzeniu opieki nad nieuleczalnie chorymi i nad osobami w żałobie. Wspieramy również organizowanie różnych akcji edukacyjnych.

Od 1 do 15 października odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy. W akcję zaangażowali się uczniowie klas 4a i 5b oraz ich wychowawcy. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Hospicjum Domowego w Warszawie. W zamian otrzymaliśmy cebulki żonkili, które są symbolem akcji. Cebulki zostały posadzone przy naszej szkole, mamy nadzieje, że wiosną pięknie zakwitną.

W ramach podsumowania tegorocznej akcji, w stołówce szkolnej, odbyło się spotkanie uczniów klas 4 i 5 z dyrektorem hospicjum, księdzem Andrzejem Dziedziulem. Opowiedział on dzieciom o działaniu hospicjum oraz o ludziach, którzy tam przebywają. Mimo cierpienia, mimo nieuleczalnych chorób potrafią oni uśmiechać się i zachować radość w sercu do samego końca.

Cieszymy się, że choć w symboliczny sposób mogliśmy wesprzeć Ośrodek Hospicjum Domowego w Warszawie.DYSKOTEKA INTEGRACYJNA CZWARTOKLASISTÓW

W poniedziałek, 29 września uczniowie klas czwartych razem ze swoimi wychowawcami wzięli udział w dyskotece integracyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zabawa przy muzyce tanecznej miała służyć przede wszystkim włączeniu czwartoklasistów w poczet uczniów klas starszych. Uczniowie klasy 5d przygotowali konkursy sprawdzające wiedzę na temat szkoły i kadry pedagogicznej. Duże zaangażowanie było widać podczas rysowania portretu swojego wychowawcy, ale najbardziej wszystkim podobał się jednak taniec z miotłą, który sprawdzał pomysłowość i poczucie humoru uczestników.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe certyfikaty, ale najwięcej powodów do świętowania mieli uczniowie klasy 4e, która wygrała rywalizację i okazała się „Klasą na medal!”. Miejmy nadzieję, że ten tytuł będzie dobrą wróżbą na wszystkie pozostałe lata nauki.EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Co roku 26 września w całej Europie obchodzi się Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła także przyłączyła się do tego święta.

Obchody rozpoczęły się już tydzień wcześniej, kiedy został ogłoszony konkurs na hasło zachęcające do nauki języków obcych. Pracę, która najbardziej spodobała się jury była ta którą stworzyli uczniowie klasy 5a - Bartek Litawski, Ignacy Olszewski, Michał Sokołowski i Marcel Kuryłek.Na tablicy koło sali 115 pojawiła się gazetka, na której pojawiły się tzw. Tongue twisters, czyli angielskie łamańce językowe. Każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać, przećwiczyć, a następnie poprawnie wypowiedzieć przed swoim nauczycielem języka angielskiego. Nagrodą za bezbłędne wykonanie była ocena bardzo dobra.W przeddzień Europejskiego Dnia Języków na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się nazwy kilkunastu krajów europejskich oraz wyrażenie „dzień dobry” w językach tych krajów. Uczniowie mieli cały dzień, żeby się z nimi zapoznać i zapamiętać jak najwięcej wyrażeń.W piątek 26 września przedstawiciele klas IV-VI podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zadanie konkursowe polegało na tym, żeby przyporządkować wyrażenia do danego języka.W zadaniu tym bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 5e - Wiktoria Kordowska i Wojtek Piątkowski.Wyróżniono też najlepszych czwartoklasistów - tu najlepsi byli reprezentanci klasy 4c.

Gratulujemy!Europejski Dzień Języków przygotowała grupa uczniów z klasy 6e.