Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ROK SZKOLNY 2016/2017

AKTUALNOŚCI – ROK SZKOLNY 2016/2017

WYCHOWAWCA ROKU

W czwartek, 18 maja w Ratuszu Miejskim odbyły się prezentacje kandydatów do tytułu WYCHOWAWCA ROKU.

Naszym szkolnym zwycięzcą jest pani Anna Ciok. Swoją wychowawczynię przedstawiali uczniowie klasy 4 c: Natalia, Nela, Gabrysia i Hubert.Autor notatki: p. Iwona GajdaWYCHOWAWCA ROKU

Niezmiernie miło nam poinformować, że kandydatką naszej szkoły do tytułu Wychowawca Roku została pani Anna Ciok, nauczyciel przyrody.Pani Anna otrzymała największą liczbę głosów podczas wyborów, które zostały przeprowadzone w oddziałach IV-VI w dniu 11 kwietnia 2017r..

Gratulujemy!!!


Autor notatki: p. Iwona GajdaWYCHOWAWCA ROKU

W dniach 10-20 marca trwały klasowe głosowania w konkursie „Wychowawca Roku”, które wyłoniły pięciu najpopularniejszych nauczycieli. Oto nazwiska szczęśliwych wybrańców:

Anna Ciok
Iwona Gajda
Joanna Górska
Agnieszka Regulska
Agnieszka Rydzewska

Spośród nauczycieli, którzy uzyskali największą liczbę głosów, uczniowie wybiorą szkolnego kandydata do tytułu „Wychowawcza Roku”.
Autor notatki: p. Iwona GajdaWYCHOWAWCA ROKU

Od 10 marca trwają głosowania klasowe na „Wychowawcę Roku”. Uczniowie zapoznają się z cechami dobrego wychowawcy i głosują na wybranego przez siebie nauczyciela, który spełnia wymienione w regulaminie kryteria.

Wypełnione protokoły samorządy klasowe dostarczają do pani Iwony Gajdy, opiekuna SU do 20 marca.

Załączniki:

Załącznik 1

Załącznik 2Autor notatki: p. Iwona GajdaPANCAKE DAY

Tuż przed feriami uczniowie klas I uczestniczyli w prezentacji przygotowanej z okazji obchodzonego w krajach anglojęzycznych Pancake Day – czyli Dnia Naleśnika. Dzień ten przypada zawsze we wtorek kończący okres karnawału, jest on odpowiednikiem obchodzonego w polskiej tradycji Tłustego Czwartku.

W tym dniu brytyjczycy i amerykanie zajadają się naleśnikami, organizują konkursy w podrzucaniu naleśników na patelni (Toss the pancake) oraz wyścigi z naleśnikiem (Pancake race). Uczniowie klas I poznali angielskie słowa związane z przygotowaniem naleśników oraz uczestniczyli w grach i zabawach, w jakich biorą udział brytyjskie dzieci podczas Pancake Day. Zamiast naleśników używaliśmy rekwizytów zrobionych z tektury oraz jednorazowych talerzyków. Patelnia była prawdziwa!

Wiele radości sprawiła uczestnikom prezentacji zabawa - Toss the pancake. Pierwszoklasiści z zaangażowaniem podrzucali „naleśnik” i nie kryli dumy, gdy tekturowy talerzyk znalazł się z powrotem na patelni. Uczniowie z satysfakcją zakładali strój „Mistrza patelni” i pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dwie kolejne konkurencje to wyścigi z naleśnikiem – Pancake race. Każdy z zawodników otrzymał tekturowy naleśnik i umieścił go na głowie. Następnie zawodnicy pokonywali wyznaczoną trasę, starając się przebyć określony dystans szybko, pamiętając o tym, aby naleśnik nie spadł im z głowy. Wygrywał ten uczestnik, który pokonał trasę w krótszym czasie i dotarł na metę z naleśnikiem na głowie.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się również wyścig w formie gry planszowej i satysfakcja z dotarcia do mety, po szczęśliwym rzucie kostką oraz pokonaniu wyznaczonych na poszczególnych polach zadań.

Prezentacja Pancake Day, przygotowana w ramach działań sekcji europejskiej SU, była okazją do doskonałej zabawy na zakończenie karnawału.Autor notatki: p. Beata Wieremczuk
Autor zdjęć: p. Agnieszka WiśniewskaDYSKOTEKA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 listopada uczniowie klas piątych i szóstych bawili się na dyskotece zorganizowanej przez klasę 6c oraz jej wychowawczynię, panią Annę Puchałę w ramach działań Samorządu Uczniowskiego. Poza dobrą muzyką i wyśmienitą zabawą szóstoklasiści postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotowali kiermasz słodkich przekąsek i napojów. Nie zawiedli również rodzice uczniów, którzy przez cały czas trwania dyskoteki pomagali w sprzedaży i uzbierali pokaźną kwotę 800 zł, która została przeznaczona na pomoc choremu Kacprowi z klasy 2a.

Autor notatki: p. Iwona Gajda
POLA NADZIEI

We wrześniu i październiku w naszej szkole zorganizowana została akcja Pola Nadziei. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zbierali pieniądze na Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie oraz pracownicy szkoły wykazali się ofiarnością. Zebrane pieniądze zostały przelane na konto hospicjum.

Dodatkowo uczniowie spotkali się z dyrektorem ośrodka, księdzem Pawłem Śmierzchalskim, który opowiedział im o trudnej roli pracowników hospicjum, pomagającym ludziom w ostatnim stadium choroby nowotworowej. Symbolicznie przekazał szkole cebulki żonkili, symbol „Pól Nadziei”, które zostały zasadzone na klombie przy szkole.

Organizatorzy tegorocznej akcji - klasy 4b i 6a wraz z wychowawcami, serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli hospicjum. Dziękujemy!Autor notatki: p. Agnieszka Regulska
DYSKOTEKA KLAS CZWARTYCH

W czwartek, 20 października czwartoklasiści bawili się na dyskotece integracyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i opiekuna SU, panią Iwonę Gajdę.

O stronę muzyczną zadbał pan Cezary Cedejko, któremu pomagali Wiktor i Dominik z klasy 6c.

Uczniowie nie tylko bawili się przy muzyce tanecznej, ale wzięli też udział w konkursach przygotowanych przez Zarząd SU. Jan Piętak i Natalia Chomik z klasy 5c najpierw przepytali swoich młodszych kolegów i sprawdzili ich wiedzę o naszej szkole. Później były jeszcze konkursy muzyczno-taneczne.

Superklasą została 4c, ale pozostałe klasy również otrzymały certyfikaty potwierdzające przyjęcie ich w poczet uczniów klas starszych.Autor notatki: p. Iwona Gajda