Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019:

Przewodniczący: Mateusz Chmura 8c
Zastępca przewodniczącego: Anna Bogdan 6a
Członek zarządu: Karol Domański 7c
Członek zarządu: Aleks Świderski 8c

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019:

Pani Iwona Gajda

Opiekunowie sekcji Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019:

1. Kulturalna - p. A. Fabiszewska, p. B. Grabarczyk, p. D. Wilgos, p. M. Woźniak, p. A. Karkowska, p. M. Stasiuk, p. M. Godlewska, p. K. Jakubowska, p. M. Klik
2. Dekoratorska - p. B. Syroka, p. K. Szczepankowska, p. M. Cieszkowska, p. R. Rembecka, p. B. Kapica
3. Ekologiczna - p. L. Kołakowska, p. G. Matysiuk, p. E. Kosek
4. Sportowa - p. R. Sitek, p. J. Narewski, p. C. Cydejko
5. Promująca zdrowie - p. A. Ciok (U), p. B. Niziołek, p. B. Piłatowicz, p. B. Poławska-Biczyk, p. M. Stasiuk
6. Radiofoniczna - p. K. Jakubowska, p. A. Kobryniak, p. A. Regulska, p. M. Kowalewska
7. Nagłośnienie: p. C. Cedejko, p. Ł. Ładziński, p. P. Jereczek
8. Organizacyjno-reprezentacyjna - p. T. Pawlak-Dąbrowska, p. M. Dąbrowska, p. R. Sitek
9. Europejska - p. B. Wieremczuk, p. M. Dzwigalska, p. Ł. Ładziński
10. Wolontariatu – p. M. Chałubek, p. J. Nyc, p. R. Szymkiewicz, p. M. Korzeniecka

AKTUALNOŚCI – ROK SZKOLNY 2018/2019

Terminarz wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

6.05.2019 – ZEBRANIE RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
• przedstawienie ordynacji wyborczej
• zapoznanie z terminarzem przebiegu wyborów

6.05. – 13.05.2019 – PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW

20.05. – 4.06.2019 – KAMPANIA WYBORCZA

5.06.2019 – CISZA PRZEDWYBORCZA

06.06.2019 - WYBORY

WYCHOWAWCA ROKU

Wychowawcą Roku w naszej szkole z 176 głosami została pani Aneta Fabiszewska, nauczyciel języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się w Urzędzie Miasta Legionowo.

KANDYDACI DO TYTUŁU WYCHOWAWCA ROKU

Mamy już pierwszą SUPER PIĄTKĘ, czyli pięciu kandydatów do tytułu WYCHOWAWCA ROKU.

W tym wyjątkowym gronie znaleźli się:
Pani Jolanta Domżalicka, nauczyciel matematyki, techniki i fizyki;
Pani Aneta Fabiszewska, nauczyciel języka angielskiego;
Pan Piotr Jereczek, nauczyciel matematyki;
Pani Justyna Nyc, nauczyciel chemii i matematyki;
Pan Robert Sitek, nauczyciel wychowania fizycznego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Już w środę wybory kandydata, który będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu WYCHOWAWCA ROKU w Urzędzie Miasta Legionowo.

KLASOWE WYBORY WYCHOWAWCY ROKU

Od 4 marca trwają w naszej szkole klasowe wybory Wychowawcy Roku.

Uczniowie głosują na swoich ulubionych nauczycieli, których cenią i podziwiają, Już w piątek ogłoszenie pięciu kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów, a 20 marca szkolne głosowanie na naszego reprezentanta, który w finale powalczy o miano Wychowawcy Roku 2019 w kategorii szkół podstawowych.

W przyszłym tygodniu będziemy prezentować sylwetki kandydatów.

Autor notatki: p. Iwona Gajda

INDYWIDUALNY PLAN ROZWOJU EDUKACYJNEGO UCZNIA REALIZOWANY PRZEZ UCZENNICĘ KLASY 8E NASZEJ SZKOŁY

W ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019 Natalia Kondraciuk z oddziału 8e realizuje Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego ucznia, który w październiku 2018r. uzyskał ostateczną akceptację Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Plan zakłada, że kierunkiem rozwoju edukacyjnego ucznia w roku szkolnym 2018/2019 będzie język angielski, a celem jest rozwój kompetencji językowych oraz zdobycie wiedzy o anglojęzycznym obszarze kulturowym. Natalia wzięła udział w I półroczu w konkursie języka angielskiego MKO, uzyskała najwyższy wynik w szkole i zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

Ponadto nauczyciel – opiekun stypendystki, pani Iwona Gajda przekazała uczennicy materiały i podręczniki dotyczące kultury krajów angielskiego obszaru językowego oraz nawiązała współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Dzięki tej współpracy uczennica mogła obserwować lekcje biologii w języku angielskim prowadzone przez nauczyciela LO, panią Agnieszkę Trybel. Leksyka z zakresu genetyki i biotechnologii, jako główny obszar zainteresowań Natalii, znajdzie się w opracowanym przez uczennicę słowniczku. Natomiast tematem portfolio będą kraje angielskiego obszaru językowego.

APEL SU

W piątek, 25 stycznia odbył się apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019 w oddziałach IV-VIII.

Zarząd SU podsumował wyniki edukacyjne poszczególnych klas.

W klasach IV-V najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4c (4,87), wśród klas VI-VII –klasy 6d i 6e ze średnią ocen 4,64 .
Najlepsze oceny spośród ósmoklasistów otrzymali uczniowie 8a – 4,33.
Najwyższą frekwencję w klasach IV-VIII w I półroczu uzyskała klasa 4e (95,77%).
Pani wicedyrektor Katarzyna Cukier-Pietuch wręczyła dyplomy i nagrody 32 uczniom, którzy w I półroczu wyróżnili się wzorową frekwencją.
Został również wręczony dyplom i słodka nagroda dla Punktualnej Klasy. W Tm półroczu ten zaszczytny tytuł otrzymała klasa 5g, której uczniowie spóźnili się jedynie 10 razy.
Pani wicedyrektor wręczyła też dyplom i słodka nagrodę „Klasie na Medal”, którą w tym półroczu została 6a.
Słodycze zostały ufundowane rzez Radę Rodziców.

Ważnym punktem apelu było przypomnienie zasad bezpieczeństwa, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku zimowego.
Apel wspólnie z opiekunem SU, panią Iwoną Gajdą poprowadzili Przewodniczący Zarządu SU, Mateusz Chmura i Członek Zarządu, Aleksy Świderski.