Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ROK SZKOLNY 2018/2019

AKTUALNOŚCI – ROK SZKOLNY 2018/2019


Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

6 czerwca 2019r. odbyły się wybory do Zarządu SU na rok szkolny 2019/2020. Wzięli w nich udział uczniowie oddziałów III-VIII.

Po przeliczeniu oddanych ważnych głosów komisja wyborcza ogłosiła wyniki głosowania:

Anna Bogdan 286 głosów
Julia Zień 241 głosów
Karol Domański 197 głosów
Jan Fedorowicz 188 głosów
Aleksandra Stolarska 188 głosów
Michał Gryboś 124 głosy
Hubert Danilewicz 108 głosów
Julia Osiecka 101 głosów
Joanna Kaszyńska 67 głosów
Sandra Pietrzak 66 głosów
Barbara Dąbrowska 60 głosów
Wiktoria Cieszkowska 58 głosów
Martyna Gorzkowska 51 głosów

W Zarządzie SU w przyszłym roku szkolnym zasiądą zatem:

Anna Bogdan
Julia Zień
Karol Domański
Jan Fedorowicz
Aleksandra StolarskaAutor notatki: p. Iwona GajdaUdział uczniów należących do SU w debacie „Legionowo – wczoraj, dziś , jutro”

20 maja 2019r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w debacie „Legionowo – wczoraj, dziś , jutro”, która odbyła się w Poczytalni z okazji 100-lecia nadania miastu nazwy Legionowo.

Julia Zień z kl. 7d, Daniel Szulc i Mateusz Chmura z kl. 8c najpierw uczestniczyli razem z uczniami innych legionowskich szkół w warsztatach, które pomogły im przygotować się do debaty i lepiej poznać historię naszego miasta. W samej debacie prowadzonej przez panią Beatę Narel uczestniczyli również Starosta Powiatu Legionowskiego, Robert Wróbel oraz Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Piotr Zadrożny. Włodarze wysłuchali merytorycznych uwag i spostrzeżeń uczniów dotyczących najważniejszych dla młodzieży problemów związanych z przyszłością Legionowa.

Debata została przygotowana z inicjatywy Powiatowej Instytucji Kultury.Autor notatki: p. Iwona GajdaTerminarz wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

6.05.2019 – ZEBRANIE RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
• przedstawienie ordynacji wyborczej
• zapoznanie z terminarzem przebiegu wyborów

6.05. – 13.05.2019 – PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW

20.05. – 4.06.2019 – KAMPANIA WYBORCZA

5.06.2019 – CISZA PRZEDWYBORCZA

06.06.2019 - WYBORYWYCHOWAWCA ROKU

Wychowawcą Roku w naszej szkole z 176 głosami została pani Aneta Fabiszewska, nauczyciel języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się w Urzędzie Miasta Legionowo.Autor notatki: p. Iwona GajdaKANDYDACI DO TYTUŁU WYCHOWAWCA ROKU

Mamy już pierwszą SUPER PIĄTKĘ, czyli pięciu kandydatów do tytułu WYCHOWAWCA ROKU.

W tym wyjątkowym gronie znaleźli się:
Pani Jolanta Domżalicka, nauczyciel matematyki, techniki i fizyki;
Pani Aneta Fabiszewska, nauczyciel języka angielskiego;
Pan Piotr Jereczek, nauczyciel matematyki;
Pani Justyna Nyc, nauczyciel chemii i matematyki;
Pan Robert Sitek, nauczyciel wychowania fizycznego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Już w środę wybory kandydata, który będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu WYCHOWAWCA ROKU w Urzędzie Miasta Legionowo.

Autor notatki: p. Iwona GajdaKLASOWE WYBORY WYCHOWAWCY ROKU

Od 4 marca trwają w naszej szkole klasowe wybory Wychowawcy Roku.

Uczniowie głosują na swoich ulubionych nauczycieli, których cenią i podziwiają, Już w piątek ogłoszenie pięciu kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów, a 20 marca szkolne głosowanie na naszego reprezentanta, który w finale powalczy o miano Wychowawcy Roku 2019 w kategorii szkół podstawowych.

W przyszłym tygodniu będziemy prezentować sylwetki kandydatów.

Autor notatki: p. Iwona GajdaINDYWIDUALNY PLAN ROZWOJU EDUKACYJNEGO UCZNIA REALIZOWANY PRZEZ UCZENNICĘ KLASY 8E NASZEJ SZKOŁY

W ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019 Natalia Kondraciuk z oddziału 8e realizuje Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego ucznia, który w październiku 2018r. uzyskał ostateczną akceptację Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Plan zakłada, że kierunkiem rozwoju edukacyjnego ucznia w roku szkolnym 2018/2019 będzie język angielski, a celem jest rozwój kompetencji językowych oraz zdobycie wiedzy o anglojęzycznym obszarze kulturowym. Natalia wzięła udział w I półroczu w konkursie języka angielskiego MKO, uzyskała najwyższy wynik w szkole i zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

Ponadto nauczyciel – opiekun stypendystki, pani Iwona Gajda przekazała uczennicy materiały i podręczniki dotyczące kultury krajów angielskiego obszaru językowego oraz nawiązała współpracę z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Dzięki tej współpracy uczennica mogła obserwować lekcje biologii w języku angielskim prowadzone przez nauczyciela LO, panią Agnieszkę Trybel. Leksyka z zakresu genetyki i biotechnologii, jako główny obszar zainteresowań Natalii, znajdzie się w opracowanym przez uczennicę słowniczku. Natomiast tematem portfolio będą kraje angielskiego obszaru językowego.Autor notatki: p. Iwona GajdaAPEL SU

W piątek, 25 stycznia odbył się apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019 w oddziałach IV-VIII.

Zarząd SU podsumował wyniki edukacyjne poszczególnych klas.

W klasach IV-V najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 4c (4,87), wśród klas VI-VII –klasy 6d i 6e ze średnią ocen 4,64 .
Najlepsze oceny spośród ósmoklasistów otrzymali uczniowie 8a – 4,33.
Najwyższą frekwencję w klasach IV-VIII w I półroczu uzyskała klasa 4e (95,77%).
Pani wicedyrektor Katarzyna Cukier-Pietuch wręczyła dyplomy i nagrody 32 uczniom, którzy w I półroczu wyróżnili się wzorową frekwencją.
Został również wręczony dyplom i słodka nagroda dla Punktualnej Klasy. W Tm półroczu ten zaszczytny tytuł otrzymała klasa 5g, której uczniowie spóźnili się jedynie 10 razy.
Pani wicedyrektor wręczyła też dyplom i słodka nagrodę „Klasie na Medal”, którą w tym półroczu została 6a.
Słodycze zostały ufundowane rzez Radę Rodziców.

Ważnym punktem apelu było przypomnienie zasad bezpieczeństwa, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku zimowego.
Apel wspólnie z opiekunem SU, panią Iwoną Gajdą poprowadzili Przewodniczący Zarządu SU, Mateusz Chmura i Członek Zarządu, Aleksy Świderski.Autor notatki: p. Iwona Gajda