Eko-Siódemka

Znak graficzny autorstwa ucznia klasy 4c – Radka Skowrońskiego

Aktualności – rok szkolny 2018/2019

WYCIECZKA KLASY 4C DO STACJI UZDATNIANIA WODY „JAGIELLOŃSKA”

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy 4C odwiedzili Stację Uzdatniania Wody „Jagiellońska”. Podczas wycieczki poznaliśmy pracę pracowników stacji oraz sposoby uzdatniania wody. Dowiedzieliśmy się również, jakie procesy przechodzi woda, która znajduje się w naszych kranach. Uczestniczyliśmy również w warsztatach, na których poprzez doświadczenia mogliśmy poznać „magiczne” właściwości wody. Na koniec otrzymaliśmy małe upominki. Podziękowaliśmy za udział w zajęciach i wróciliśmy z uśmiechem do szkoły.

Autor notatki: p. Beata Niziołek

EVENT EKOLOGICZNY w ramach akcji 100 drzew z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W dniu 10 października 2018 r. w naszej szkole odbył się event ekologiczny w ramach akcji 100 drzew z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: p. Piotr Zadrożny – Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, p. Janusz Klejment – Przewodniczący Rady Miasta Legionowo, p. Irena Bogucka – Prezes KZB w Legionowie, p. Agata Zaklika i p. Adam Aksamit – Radni Miasta Legionowo, p. Agnieszka Barzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców SP 7 oraz Dyrektor Szkoły p. Mariusz Borkowski i p. Beata Sitak – Wicedyrektor szkoły, a także nauczyciele z legionowskich szkół.

Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Borkowski przywitał wszystkich, zapraszając gości do aktywnego udziału w warsztatach ekologicznych.
Co roku dziesiątego października obchodzimy Święto Drzewa - międzynarodową akcję sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz wzbogacenie nauki konkretnymi działaniami, takimi jak sadzenie i ochrona drzew, które pomagają zmniejszać skutki zmian klimatu na Ziemi. W tym szczególnym dniu pokazaliśmy jak dbać o środowisko przyrodnicze. Podczas uroczystości odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów i przybyłych gości pt. „Znamy drzewa”, które poprowadziła p. Beata Niziołek – nauczyciel biologii i przyrody w naszej szkole. Podczas warsztatów każdy z uczestników przypomniał sobie różne gatunki drzew. Po warsztatach nadszedł czas na sadzenie drzew. Przygotowane sadzonki drzew, będą pamiątką obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Całą uroczystość uświetniły występy uczniów z klasy 1d, 4c i 6d. Na zakończenie nastąpiła degustacja soku brzozowego i owoców.

Naszą proekologiczną postawę pokazujmy w każdym naszym codziennym działaniu.

Chrońmy nasze środowisko.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w evencie ekologicznym.

Autor notatki: p. Beata Niziołek

RADY NA ODPADY - SZKOLENIE W KLASIE 3C

Dnia 19.09.2018r. klasa 3c brała udział w szkoleniu „Rady na odpady”. Miało ono na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego oraz zrozumienie, jak ważna i konieczna jest segregacja odpadów. Uczniowie poznali m.in. pojęcia segregacja, recykling, kompostownik. Dowiedzieli się, jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje śmieci. Poznali sposoby zmniejszenia ilości generowanych odpadów. Nauczyli się, jak poprawnie segregować śmieci oraz mieli okazję sprawdzić się podczas ćwiczeń praktycznych.

Autor notatki: p. Katarzyna Świrska

INFORMACJA NA TEMAT ZBIÓRKI MAKULATURY I ZUŻYTYCH BATERII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

1. Zbiórka makulatury trwa przez cały rok szkolny.
  2. W zbiórce biorą udział uczniowie i rodzice oraz pracownicy szkoły.
  3. Spakowaną makulaturę należy przynieść do szkoły, zgłaszając ten fakt pracownikom szatni, którzy zważą i odnotują w zeszycie znajdującym się w pomieszczeniu 014 jej ilość.
  4. Podobnie postępujemy ze zużytymi bateriami. W tym przypadku należy pojemnik lub torebkę z bateriami podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz numerem oddziału.
  5. Istnieje również możliwość oddawania makulatury na rzecz naszej szkoły do dowolnego punktu skupu. Formularz przyjęcia makulatury powinien być wtedy wystawiony na SP 7 i przekazany do kierownika administracji (tam też można uzyskać dokładne informacje na ten temat).

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W ZBIÓRKĘ I JEDNOCZEŚNIE W OCHRONĘ NASZEGO ŚRODOWISKA.

Autor notatki: p. Luiza Kołakowska