SzkołaPromującaZdrowie

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 - PROMUJĄCA ZDROWIE

14 lipca 2011r. w Kuratorium Oświaty w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu Wspierającego Wojewódzką Sieć Szkół Promujących Zdrowie, na którym to włączono Szkołę Podstawową nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Tym samym ukoronowano wysiłki wszystkich pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców, którzy działali na rzecz Szkoły Promującej Zdrowie.

Logo naszej szkoły - projekt wykonany przez Karolinę Lewandowską z klasy 6a, wyłoniony w wyniku konkursu

Koncepcja SzPZ

Pragniemy, aby nasza szkoła była:

• miejscem, w którym ludzie żyją, uczą się, pracują, bawią się,
  • miejscem, w którym społeczność szkolna podejmuje działania dla poprawy własnego samopoczucia i zdrowia,
  • miejscem, w którym uczniowie uczą się jak zdrowiej i lepiej żyć,
  • miejscem, w którym zachęca się innych ludzi ze swojego otoczenia do podejmowania podobnych decyzji.

Cele:

Głównym celem programu jest stworzenie szkoły zdrowej, bezpiecznej i przyjaznej, zapewniającej wszechstronny rozwój całej społeczności szkolnej i promującej zdrowy styl życia, poprzez szerzenie oświaty zdrowotnej i podejmowanie działań dla zdrowia.

Informacje na temat całorocznej działalności szkoły na rzecz programu Szkoła Promująca Zdrowie w roku szkolnym 2019/2020:

ZDROWO I SMACZNIE

Zdrowa kanapka na drugie śniadanie – pod takim hasłem uczniowie oddziału 4a przygotowali dla siebie i rodziny drugie śniadanie w ramach zdalnych lekcji przyrody. Każdy wie, że powinniśmy zjadać 5 posiłków dziennie z porcją owoców. Dlatego obok przygotowanych kanapek nie mogło zabraknąć owocu pełnego witamin. Wszystkie przygotowane przez uczniów kanapki wyglądają smacznie. Super wykonane zadanie.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA - 7 KWIETNIA

Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Głównym celem tak ważnego święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

W naszej szkole również pamiętamy o tym ważnym dla wszystkich święcie. Podczas zdalnego nauczania powstały prace uczniów zachęcające do dbania i ochrony naszego zdrowia. Przypominamy podstawowe zasady zdrowego stylu życia:
- prawidłowe odżywianie się
- aktywność fizyczna
- wypoczynek bierny i czynny
- odpowiednia ilość snu
- dbanie o higienę osobistą i otoczenia

W tym szczególnym dla wszystkich czasie pamiętajmy również o tych, którzy o nasze zdrowie dbają.

WARSZTATY „AKTYWNA RODZINA”

26 listopada 2019 roku pod hasłem „Aktywna rodzina” odbyły się niecodzienne warsztaty w ramach projektu sfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w których uczestniczyli rodzice wraz ze swymi dziećmi. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, świadczy o tym liczba zainteresowanych. W trakcie spotkania uczestnicy zgłębili wiedzę nt. zalet aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. W części warsztatowej zaprezentowane zostały przykładowe ćwiczenia do wykonania przez dzieci i rodziców.

Autorzy notatki: p. Ewa Kaczorek, p. Cezary Cydejko

AKCJA PROFILAKTYCZNA - LEKKI PLECAK MAM I O SWOJE ZDROWIE DBAM

W naszej szkole uczniowie klasy 5c w dniu 11 października 2019r. rozpoczęli akcję „Lekki plecak”. Naszym założeniem jest uświadomienie jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości. Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną oraz wykonali plakaty. Dowiedzieliśmy się, że nadmierna waga plecaka może powodować ból pleców oraz może sprzyjać skrzywieniom kręgosłupa.

Pamiętajmy:
- Nauczmy się prawidłowo pakować swój plecak (zabierzmy tylko niezbędne rzeczy do szkoły).
- Dbajmy o swoje zdrowie. Każda dodatkowa rzecz w naszym plecaku (np. notes, zabawka) to ciężar szkodliwy i zbędny.

LEKKIE TORNISTRY DO SZKOŁY NOSIMY,
BO WSZYSCY ZDROWIE SOBIE CENIMY.