Jesteś tutaj:

Główna treść strony

II 2014 - Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

W sobotę, 08.02.2014 r. w Międzynarodowym Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola wystartowały dwie uczennice z klasy 5e o profilu sportowym judo.

Dziewczęta z klasy sportowej swoje pierwsze kroki na macie stawiały pod okiem pani trener Ani Kuźmińskiej. Kolejny rok szkolny 2013/2014 przyniósł im zmianę nauczyciela prowadzącego – p. Madlenę Kratiuk, która dalej jest czynnym zawodnikiem jednego z legionowskich klubów judo. Dziewczynki pod opieką nowej trenerki zapoczątkowały starty na corocznie organizowanym Turnieju Mikołajkowym Judo w Wieliszewie (15.12.2013r.), gdzie uzyskały wysokie wyniki sportowe: Urszula Chmara była mistrzynią w swojej kategorii wagowej, a jej koleżanka Wiktoria Gręda zdobyła v-ce mistrzostwo w swojej kat. wiekowo-wagowej.

Dziewczęta idąc smakiem wygranej były gotowe spróbować swoich sił na Międzynarodowym Turnieju w Mysiadle z najlepszymi zawodniczkami (5-3 kyu) z Polski i nie tylko. Urszula Chmara (kat. do 40 kg.) po ciężkich bojach w ostatecznej klasyfikacji uzyskała 4 miejsce, natomiast Wiktoria Gręda (kat. do 48 kg.) - 5 miejsce.

Zawody w Mysiadle zgromadziły naprawdę dużą rzeszę zawodników i sympatyków judo, hala była dosłownie wypełniona po brzegi. W turnieju wzięło udział około 500 zawodników z Mazowsza i z północno-wschodniej Polski, przyjechali również reprezentanci z Litwy. Taka ilość zawodników wpłynęła na wydłużenie czasu trwania całych zawodów. Jednak cierpliwość popłaca, a pani trener ma nadzieję, że tak wysoko podniesiona poprzecza dla naszych judoczek utwierdziła je w jednej z zasad filozofii judo - „ustąp a zwyciężysz”, która mówi, że judo to nie okazywanie przewagi fizycznej nad przeciwnikiem, a przede wszystkim technika wykorzystania jego siły na swoją korzyść.

Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów na kolejnych zawodach!