Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -

Wersja do drukudruk
EDUSCIENCE

„Czar świątecznej choinki” - transmisja EDUSCIENCE

Dnia 3 grudnia 2014r. uczniowie klasy 3a obejrzeli transmisję on-line w ramach realizacji projektu EDUSCIENCE pt. „Czar świątecznej choinki”.

Prowadziła ją pani Dagmara Bożek-Andryszczak z PAN. Lekcja była „wprowadzeniem w świąteczny nastrój”. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła tradycja ozdabiania drzewka, oraz jaka jest symbolika poszczególnych ozdób choinkowych.

„Powietrzna magia” - lekcja w klasie 3a z wykorzystaniem platformy Eduscience

W środę, 22 października w klasie 3a odbyła się nietypowa lekcja pod tytułem: „Powietrzna magia” z wykorzystaniem platformy Eduscience.

foto

Uczniowie obejrzeli film przygotowany przez naukowców PAN, gdzie zaobserwowali przeprowadzone na ich oczach doświadczenia związane z powietrzem, dowiedzieli się, jakie właściwości ma powietrze i co to jest wiatr.

foto

Podsumowaniem zajęć była dyskusja na temat pozytywnej i negatywnej działalności wiatru w przyrodzie.

„Cyfrowa szkoła - innowacyjne rozwiązania dla Edukacji” - konferencja upowszechniająca projekt EDUSCIENCE

9 października 2014 r. odbyła się kolejna konferencja upowszechniająca projekt EDUSCIENCE – „Cyfrowa szkoła - innowacyjne rozwiązania dla Edukacji”, w której wzięło udział trzech nauczycieli z naszej szkoły - realizator projektu Anna Bielińska, administrator projektu Elwira Wojda i nauczyciel przyrody Anna Ciok.

Dr Agata Goździk z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk podsumowała osiągnięcia uczniów i nauczycieli w ramach projektu Eduscience.

foto

Gościem specjalnym był p. Colin Rose - międzynarodowy ekspert i doradca rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się.

foto

Colin Rose przedstawił kluczowe etapy wdrożenia cyfryzacji do szkół oraz zapoznał zebranych z efektywnymi technikami uczenia się w oparciu o rozwiązania dla edukacji w projekcie Eduscience, czyli jak można „nauczyć uczenia się”.

Ważnym punktem konferencji było wręczenie przedstawicielom samorządów, na terenie których był realizowany od dwóch lat projekt Eduscience, certyfikatów – „LIDER Innowacyjnej Edukacji”.

foto

W imieniu Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego certyfikat odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo p. Piotr Zadrożny, który podziękował dyrektorowi naszej szkoły i realizatorom – p. Annie Bielińskiej i p. Barbarze Kapicy oraz administratorowi p. Elwirze Wojdzie za wdrożenie projektu.

foto

Transmisja EDUSCIENCE - „Idziemy do lasu”

24 września 2014 r. uczniowie klasy 3A obejrzeli transmisję on-line w ramach realizacji projektu EDUSCIENCE pt. „Idziemy do lasu” , którą przygotował i poprowadził dydaktyk PAN – p. Jerzy Speil.

foto

Podczas transmisji uczniowie uzyskali odpowiedź na pytania: Do czego potrzebne są nam lasy? Kto zamieszkuje lasy? Co można robić, a czego nie należy robić w lesie? Jak wobec tego zachowywać się, idąc na wycieczkę do lasu?

foto

Podczas transmisji dzieci wykonały pracę plastyczną zatytułowaną „Zwierzęta w lesie”, którą zaprezentowały on-line.

foto

Podsumowaniem lekcji było wykonanie przez dydaktyka karty pracy.

Szkolenie Rady Pedagogicznej dotyczące wykorzystania platformy EDUSCIENCE

11 września 2014 r. odbyło się zebranie rady pedagogicznej naszej szkoły, na którym administrator Projektu Eduscience Elwira Wojda przedstawiła korzyści płynące dla nauczycieli i uczniów z użytkowania platformy e-learningowej oraz z portalu www.eduscience.pl

foto

Czternastu nowych nauczycieli wyraziło chęć posiadania konta na platformie e-learningowej EDUSCIENCE i aktywnego korzystania z niej.

Dla tych nauczycieli odbędzie się dodatkowe szkolenie z użytkowania platformy.

„Rozpoczęcie roku szkolnego z EDUSCIENCE” - transmisja on-line

8 września 2014 r. uczniowie klasy 3A obejrzeli pierwszą w tym roku transmisję on-line w ramach projektu EDUSCIENCE pt. „Rozpoczęcie roku szkolnego z EDUSCIENCE” .

foto

Pomimo zakończenia dwuletniego okresu innowacji pedagogicznej EDUSCIENCE uczniowie nadal będą poznawać świat przyrody w ciekawy sposób.

Wytworzył: A. Bielińska, E. Wojda, B. Kapica, data: 19.05.2013 r., godz. 19.00
Wprowadził: Kamila Norkiewicz, data: 19.05.2013 r., godz. 19.28