Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -

Eko-Siódemka

Wersja do drukudruk
Eko-Siódemka

CHROŃMY NASZE ŚRODOWISKO !!!

Radek Skowroński kl.4c

Znak graficzny autorstwa ucznia klasy 4c - Radka Skowrońskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu „Rady na odpady”

4 listopada klasa 1d miała zaszczyt reprezentować w Urzędzie Miasta naszą szkołę na uroczystym rozdaniu nagród w corocznym konkursie „Rady na odpady”.

Uczniowie odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca wśród legionowskich szkół podstawowych. Otrzymali wizualizator służący do graficznych metod tworzenia, analizy i przekazywania informacji.

foto

Dodatkową atrakcją było przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej pt. „Leśna afera”.

foto

Na kolejny finał czekamy już za rok!

Koordynatorzy zbiórki surowców wtórnych w szkole p. Luiza Kołakowska i p. Elwira Wojda bardzo dziękują za ogromne zaangażowanie w zbiórce makulatury i zużytych baterii zarówno uczniom naszej szkoły, jak i ich rodzicom.

foto

Koleżanki i Koledzy, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7!

Jak co roku zachęcamy Was do udziału w Gminnym Konkursie „Rady na odpady”, w którym będziemy zbierać makulaturę i zużyte baterie oraz do zbiórki plastiku i zakrętek do butelek.

Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu w ubiegłym roku szkolnym, udało się zebrać 16179 kg makulatury i 340 kg zużytych baterii, co jest ogromnym sukcesem.

Dziękujemy Wam wszystkim i Waszym Rodzicom za trud włożony w zbieranie i dostarczanie do szkoły tych surowców wtórnych. Czekamy na rozstrzygnięcie ubiegłorocznej edycji konkursu „Rady na odpady”, licząc na wysoką lokatę w naszym mieście.

Uratowaliśmy też w ten sposób wiele drzew, gdyż z nich głównie wytwarza się papier i uchroniliśmy przed skażeniem wodę i glebę, co mogły spowodować wyrzucone do śmietników baterie.

Dzięki zebranym plastikowym zakrętkom, pomogliśmy niepełnosprawnym dzieciom w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego.

Segregowanie opakowań plastikowych przyniosło szkole oszczędności w opłatach za wywóz śmieci.

Wszystkie te działania są dowodem troski o środowisko, które jest naszym wspólnym dobrem i należy je chronić, dlatego w tym roku szkolnym zachęcamy was również do kontynuacji działań w tym zakresie, w myśl hasła „Wszystkie dzieci segregują śmieci!”.

Segregujmy więc śmieci w domach i zbierajmy surowce wtórne w szkole:

• makulaturę (papier bez tektury, związany sznurkiem) sala 014, szatnia;
  • zużyte baterie (paluszki, płaskie, guzikowe) sala 217;
  • zakrętki do butelek z tworzywa sztucznego (oznaczone PP, PE, HDPE, LDPE, PE-HD, PE-LD lub trójkącikiem ze strzałek z wpisaną liczbą 2, 4, 5, 02, 04, 05) wejście do stołówki szkolnej;
  • plastik (butelki po napojach, kubki, puste i zgniecione tak, by zajmowały mało miejsca) żółte kosze na korytarzach.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego działania. Chroniąc środowisko chronimy siebie!

Sekcja Ekologiczna Samorządu Uczniowskiego

Wytworzył: A. Ciok, E. Wojda, data: 23.10.2009 r., godz. 20.22