-
Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Szkoła Podstawowa nr 7
im. VII Obwodu "Obroża" AK
w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7, 05-120 Legionowo
tel. (0-22) 774-56-36
e-mail: sekretariat@sp7.legionowo.pl
Foto
Strona Główna

Samorząd Uczniowski

-
Wersja do drukudruk
Samorząd Uczniowski

Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015:

Przewodnicząca - Mercedes Gala kl. 6a
Zastępca przewodniczącej - Dawid Baraniecki kl. 5d
Skarbnik - Zuzanna Wiśniewska kl. 5a
Sekretarz - Wiktoria Głuch kl. 5b


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015:
Pani Iwona Gajda


Opiekunowie sekcji Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015:

1. Kulturalna - p. B. Grabarczyk, p.I. Grosicka
2. Dekoratorska - p. J. Suchecka, p. B. Kapica, p. I. Ślesik
3. Ekologiczna - p. L. Kołakowska, p.Z. Podgórna, p.G. Matysiuk
4. Sportowa - p. W. Dutkowska, p. M. Kratiuk, p. R. Sitek
5. Promująca zdrowie - p. A. Ciok, p. B. Poławska-Biczyk
6. Radiofoniczna - p. L. Pożarowszczyk, p. A. Regulska, p. B. Syroka (radiowęzeł)
p. M. Kowalewska, p. A. Kobryniak, p. B. Grabarczyk, ks. L. Duda, p. R. Sitek (nagłośnienie)
7. Organizacyjno-reprezentacyjna - p. M. Dąbrowska, p. A. Fabiszewska, p. T. Pawlak-Dąbrowska, p. J. Narewski
8. Europejska - p. B. Wieremczuk, p. B. Sitak,
9. Wolontariatu – p. K. Cukier-Pietuch, p. A. Grzelewska, p. R. Szymkiewicz
AKTUALNOŚCI

Podsumowanie zbiórki darów dla zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim

„Pomagamy bezdomnym zwierzętom”- pod tym hasłem Sekcja Ekologiczna Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, prowadzonego przez Fundację „Przyjaciele Braci Mniejszych”.

Zebrano:
kołdry – 3 szt.+ 2 powłoki
koce -4 szt.
ręczniki -14 szt.
poduszki -8 szt.
zabawki – 1 szt.+ 1 smycz
miski – 5 szt.
makaron – 15 paczek
przysmaki – 12 torebek
sucha karma -9 paczek
puszki – 7 szt.
Za zebrane pieniądze w kwocie 265,40 złotych zakupiono karmę dla psów, w ilości 44 kilogramów. Dary zostały przekazane p. I. Kowalik przewodniczącej Fundacji ,prowadzącej Schronisko dla Zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim, która podziękowała za nie uczniom w imieniu swoich podopiecznych.

Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom – uczniom, ich rodzicom i nauczycielom mając nadzieję, że nasza pomoc chociaż trochę przyczyni się do poprawy warunków skrzywdzonych przez los zwierząt.

Dziękujemy również Panu Mateuszowi Oczkowskiemu, przedstawicielowi firmy Bosch, dzięki któremu mogliśmy zakupić dobrej jakości karmę, po promocyjnej cenie, płacąc jedynie za 22 kg, drugie 22 kg gratis. Pan Oczkowski wsparł również naszą zbiórkę darów, przywożąc ciepłe rzeczy dla psów ze schroniska i zadbał o to, by uczniów zaangażowanych w działania na rzecz schroniska uhonorować firmowymi czapeczkami.

Dziękujemy członkom Sekcji Ekologicznej SU, uczniom klasy IVC za przeprowadzenie tej akcji i duże zaangażowanie.

Opiekunowie Sekcji Ekologicznej
Samorządu Uczniowskiego


Dyskoteka klas IV-VI

Dnia 26 listopada 2014r. w godz. 16:30-18:30 Panie Iwona Gajda i Joanna Górska wraz z uczniami zorganizowały w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego dyskotekę dla uczniów klas 4-6. Zebrane podczas dyskoteki pieniądze, w kwocie 348 zł zostaną przekazane na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Uczestnicy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy i próbowali swoich sił na parkiecie. Wszystkim dopisywał dobry humor.Podczas dyskoteki Panie Katarzyna Cukier-Pietuch i Renata Szymkiewicz w ramach sekcji wolontariatu zorganizowały sprzedaż soków i owoców. Zgromadzone pieniądze zostaną przekazane na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.Kiermasz zdrowej żywności

24 listopada już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Zorganizowały go klasy 5b i 4f wraz z wychowawcami panią Renatą Szymkiewicz oraz panią Katarzyną Cukier-Pietuch. W realizacji i przeprowadzeniu imprezy uczestniczyli również rodzice.Pracy było dużo. Dzieci bardzo się zaangażowały w przygotowania, oprócz wielkich chęci włożyły również mnóstwo cierpliwości i serca. A wszystko po to, by móc zebrać jak największą kwotę, która została przekazana na konto Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Podczas kiermaszu można było za symboliczną złotówkę kupić i spróbować wypieków własnej roboty. Wypić sok ze świeżych owoców. Było mnóstwo kanapek, ciast, owoców oraz smacznych sałatek. Babeczki z owocami wyglądały cudnie, a smakowały jeszcze lepiej! Nic więc dziwnego, że wszystko sprzedało się „jak świeże bułeczki”. Łącznie zebraliśmy 709 zł.Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy z wielką chęcią i ochotą pomogli nam w zrealizowaniu tego pomysłu. Naszym wychowawcom dziękujemy za to, że byli z nami, pomogli nam i służyli dobrymi radami.

Mamy nadzieję, na powtórzenie akcji w przyszłym roku i na jej wyjątkowo duże powodzenie.

Uczniowie i wychowawcy klas 5b oraz 4f
p. Renata Szymkiewicz,
p. Katarzyna Cukier-Pietuch


Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada uczniowie klasy 5a przygotowali w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego plakaty, które przyciągały uwagę innych. 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

foto


foto


foto


foto


W tym roku Dzień Życzliwości obchodziliśmy pod hasłem „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć”. Wspieramy dialog międzypokoleniowy. Chcielibyśmy aby uczniowie naszej szkoły zawsze byli tak uprzejmi, tolerancyjni i wyrozumiali.
Pola Nadziei

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 systematycznie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Jednym z takich działań jest zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Domowego w Warszawie przy okazji akcji „Pola Nadziei”.

foto


Symbolem tej akcji są żonkile. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” Władysława Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę. Poprzez żonkilowe „Pola Nadziei” pomagamy hospicjum w prowadzeniu opieki nad nieuleczalnie chorymi i nad osobami w żałobie. Wspieramy również organizowanie różnych akcji edukacyjnych.

foto


foto


Od 1 do 15 października odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy. W akcję zaangażowali się uczniowie klas 4a i 5b oraz ich wychowawcy. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Hospicjum Domowego w Warszawie. W zamian otrzymaliśmy cebulki żonkili, które są symbolem akcji. Cebulki zostały posadzone przy naszej szkole, mamy nadzieje, że wiosną pięknie zakwitną.

foto


foto


W ramach podsumowania tegorocznej akcji, w stołówce szkolnej, odbyło się spotkanie uczniów klas 4 i 5 z dyrektorem hospicjum, księdzem Andrzejem Dziedziulem. Opowiedział on dzieciom o działaniu hospicjum oraz o ludziach, którzy tam przebywają. Mimo cierpienia, mimo nieuleczalnych chorób potrafią oni uśmiechać się i zachować radość w sercu do samego końca.

foto


foto


Cieszymy się, że choć w symboliczny sposób mogliśmy wesprzeć Ośrodek Hospicjum Domowego w Warszawie.
Dyskoteka integracyjna czwartoklasistów

W poniedziałek, 29 września uczniowie klas czwartych razem ze swoimi wychowawcami wzięli udział w dyskotece integracyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zabawa przy muzyce tanecznej miała służyć przede wszystkim włączeniu czwartoklasistów w poczet uczniów klas starszych. Uczniowie klasy 5d przygotowali konkursy sprawdzające wiedzę na temat szkoły i kadry pedagogicznej. Duże zaangażowanie było widać podczas rysowania portretu swojego wychowawcy, ale najbardziej wszystkim podobał się jednak taniec z miotłą, który sprawdzał pomysłowość i poczucie humoru uczestników.

foto


foto


foto


foto


Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe certyfikaty, ale najwięcej powodów do świętowania mieli uczniowie klasy 4e, która wygrała rywalizację i okazała się „Klasą na medal!”. Miejmy nadzieję, że ten tytuł będzie dobrą wróżbą na wszystkie pozostałe lata nauki.
Europejski Dzień Języków

Co roku 26 września w całej Europie obchodzi się Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła także przyłączyła się do tego święta.

Obchody rozpoczęły się już tydzień wcześniej, kiedy został ogłoszony konkurs na hasło zachęcające do nauki języków obcych. Pracę, która najbardziej spodobała się jury była ta którą stworzyli uczniowie klasy 5a - Bartek Litawski, Ignacy Olszewski, Michał Sokołowski i Marcel Kuryłek.

foto


Na tablicy koło sali 115 pojawiła się gazetka, na której pojawiły się tzw. Tongue twisters, czyli angielskie łamańce językowe. Każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać, przećwiczyć, a następnie poprawnie wypowiedzieć przed swoim nauczycielem języka angielskiego. Nagrodą za bezbłędne wykonanie była ocena bardzo dobra.

foto


W przeddzień Europejskiego Dnia Języków na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się nazwy kilkunastu krajów europejskich oraz wyrażenie „dzień dobry” w językach tych krajów. Uczniowie mieli cały dzień, żeby się z nimi zapoznać i zapamiętać jak najwięcej wyrażeń.

foto


W piątek 26 września przedstawiciele klas IV-VI podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zadanie konkursowe polegało na tym, żeby przyporządkować wyrażenia do danego języka.

foto


W zadaniu tym bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 5e - Wiktoria Kordowska i Wojtek Piątkowski.

foto


Wyróżniono też najlepszych czwartoklasistów - tu najlepsi byli reprezentanci klasy 4c.

Gratulujemy!

foto


Europejski Dzień Języków przygotowała grupa uczniów z klasy 6e.


 
Wytworzył: Opiekunowie SU, data: brak danych
Wprowadził: Magdalena Kowalewska, data: 24.11.2007 r., godz. 13.01
Ostatnia aktualizacja: Kamila Norkiewicz, data: 11.01.2015 r., godz. 01.44
Liczba odwiedzin: 17115