-
Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Szkoła Podstawowa nr 7
im. VII Obwodu "Obroża" AK
w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7, 05-120 Legionowo
tel. (0-22) 774-56-36
e-mail: sekretariat@sp7.legionowo.pl
Foto
Strona Główna

Dzieci w sieci

3...2...1... Szkoła Bezpiecznego Internetu

-
Wersja do drukudruk
3...2...1... Szkoła Bezpiecznego Internetu

STOP CYBERPRZEMOCY


3...2...1 InternetCyberprzemoc to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np. poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe itd. Akty cyberprzemocy przyjmują różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

Mówimy cyberprzemocy – NIE.

Helpline.org.pl
W lutym 2007r. w ramach programu Safer Internet w Polsce uruchomiony został projekt Helpline.org.pl, którego celem jest pomoc dzieciom w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych.
Dostępne są trzy formy kontaktu z konsultantami Helpline.org.pl:
bezpłatny numer telefonu 0 800 100 100
e-mail: helpline@helpline.org.pl
rozmowa online-livechat – z poziomu strony www.helpline.org.pl

Pomoc jest kierowana do dzieci i młodzieży w sytuacjach, gdy ktoś je ośmiesza, szantażuje, wysyła wulgarne wiadomości, ktoś na czacie czy komunikatorze zadaje im krępujące pytania, prosi o zdjęcie, namawia na spotkanie, mają kontakt ze szkodliwymi treściami (np. prezentującymi pornografię, przemoc, propagującymi narkotyki, faszyzm, sekty), mają objawy uzależnienia od Internetu. Konsultanci Helpline.org.pl udzielają porad również rodzicom i profesjonalistom pracującymi z dziećmi.


3...2...1 InternetW naszej szkole realizowane są zajęcia według materiałów edukacyjnych „3...2...1 Internet” opracowanych przez Microsoft oraz Fundację Dzieci Niczyje z Fundacją Kierowca Bezpieczny oraz Krzysztofem Hołowczycem, ambasadorem programu bezpieczeństwa internetowego.

Nauczyciele informatyki brali udział w konkursie „3...2...1 Szkoła Bezpiecznego Internetu” i przygotowali własne programy edukacyjne z wykorzystaniem kreskówek z pakietu „3...2...1 Internet”.

 
Wytworzył: M. Kowalewska, data: 03.03.2010 r., godz. 16.08
Wprowadził: Kamila Norkiewicz, data: 18.11.2012 r., godz. 17.37
Ostatnia aktualizacja: Kamila Norkiewicz, data: 18.11.2012 r., godz. 17.39
Liczba odwiedzin: 2179