-
Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Szkoła Podstawowa nr 7
im. VII Obwodu "Obroża" AK
w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7, 05-120 Legionowo
tel. (0-22) 774-56-36
e-mail: sekretariat@sp7.legionowo.pl
Foto
Strona Główna

Odkrywamy Talenty

-
Wersja do drukudruk
Odkrywamy Talenty

Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015Projekt eTwinning - My first steps with English

W bieżącym roku szkolnym uczestnicy zajęć koła j. angielskiego dla uczniów klas III realizują projekt eTwinning – My first steps with English. W projekcie biorą udział ich rówieśnicy ze szkół partnerskich w Republice Czeskiej i na Litwie.

http://youtu.be/5q3uYBgvUyY

W ramach współpracy uczniowie przygotowali krótkie prezentacje szkół i miast, z których pochodzą. Zasadnicza współpraca polega jednak na wspólnej nauce języka angielskiego. Każda ze szkół przygotowuje materiały edukacyjne do nauki słownictwa, piosenek i wierszyków. Materiały przygotowują zarówno nauczyciele (gry interaktywne, prezentacje multimedialne), jak i uczniowie (krzyżówki, zagadki, prace plastyczne). Są one umieszczane na stronie internetowej portalu eTwinning i wspólnie korzystają z nich nauczyciele oraz uczniowie z partnerskich szkół.Uczestnicy projektu wymieniają się także nagraniami piosenek i wierszy, które wspólnie poznajemy.

http://youtu.be/3kWbem6MZ-Y
http://youtu.be/kIDufP51R0M
http://youtu.be/31hSMFMbIdM
http://youtu.be/-sj59RFKf1A
http://youtu.be/KaFX3BK6lpk
http://youtu.be/yKuPJGby0CY

Ponadto uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe pisząc krótkie teksty (dotyczące ulubionych przedmiotów szkolnych, zwierząt domowych) i czytając prace przygotowane przez rówieśników biorących udział w projekcie.

Tuż przed świętami uczniowie przygotowali i wysłali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim oraz polskim. Z radością odczytywali życzenia przesłane w języku angielskim Merry Christmas and Happy New Year i czeskim - Vesele Vanoce a Stastni Novy Rok !Projekt eTwinning

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła języka angielskiego dla klas piątych realizują projekt współpracy ze szkołą w Czechach w ramach programu eTwinning. Projekt ma tytuł „eTwinning all year round” i ma na celu wymianę informacji o stylu życia i różnicach kulturowych w Polsce i Czechach.
Uczniowie z obydwu szkół przedstawili się i rozwiązywali quiz sprawdzający wiedzę o swoich nowych kolegach. W kolejnym miesiącu rysowali i opisywali swoje pokoje. W grudniu wszyscy uczestnicy projektu stworzyli kartki z życzeniami świątecznymi i wysłali je do szkół partnerskich. Wkrótce uczniowie będą też porozumiewać się za pomocą Skype'a. Projekt będzie kontynuowany w II semestrze, a efekty działań uczniów można śledzić na blogu: http://etwinningczpl.weebly.com/
Konkurs „Cztery pory roku w utworach literackich dla dzieci”

To już III edycja Konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo „Cztery pory roku w utworach literackich dla dzieci”.
W zamyśle organizatorów konkurs odbywa się przez cztery lata, każdego roku jedna pora roku. Ten rok poświęcony był jesieni. Celem konkursu jest przybliżanie piękna polskiej przyrody opisywanej w literaturze dla dzieci, wykorzystywanie utworów literackich jako źródła wiedzy o pięknie przyrody oraz budzenie zainteresowań literaturą dla dzieci. W tegorocznym konkursie brały udział trzyosobowe zespoły reprezentujące uczniów klas trzecich z czterech legionowskich szkół.
Uczniowie pracowali w zespołach wykonując różnorodne zadania począwszy od układania rymów, tworzenia użytecznych form wypowiedzi, a skończywszy na recytacji i tworzeniu poezji.
Prace dzieci oceniane były przez jury składające się z profesjonalistów z zakresu poezji dziecięcej czyli p. Hanny Niewiadomskiej i p. Sylwii Piwowar, które w pracy wspierała bibliotekarka z naszej szkoły p. Urszula Hasiec.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a w czasie przerwy w ich twórczej pracy czekały na nich słodkie przekąski. Naszych gości witała oraz nagrody wręczyła pani wicedyrektor Bożena Wiechowska.W tym roku zwycięzcami zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce ex aequo przypadło Szkole podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 7. Trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w ostatniej, czwartej edycji konkursu w przyszłym roku.

Organizatorzy: p. Ewa Kaczorek i p. Barbara Syroka.

Projekt „Be in touch”

27 września wraz uczniami uczęszczającymi na zajęcia koła angielskiego dla klas IV rozpoczęliśmy współpracę z uczniami ze szkoły podstawowej Sandylands Primary School w Morecambe w Anglii.

foto


Projekt „Be in touch”, napisany, przy współpracy z uczniami, przez panią Anetę Fabiszewską, nauczyciela języka angielskiego z SP7 cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Na koło zapisało się prawie 30 uczniów.

foto


foto


Uczniowie decydowali o tematyce, która będzie omawiana podczas projektu, są to między innymi: nasze zainteresowania, nasza rodzina, szkoła, muzyka, hobby, tradycje Świat Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia, nasze miasto, sport w naszym życiu.

Celami projektu jest wymiana poglądów i doświadczeń z uczniami z partnerskiego kraju, doskonalenie umiejętności językowych zarówno w mowie jak i piśmie, rozwijanie kompetencji z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej uczniów, kształtowanie umiejętności uczniów pracy w zespole oraz motywacja uczniów do nauki języka angielskiego.

Pierwszym krokiem w projekcie było nagranie krótkich filmików przedstawiających uczniów z SP7, które zostały udostępnione w Dropbox, dla uczniów z partnerskiej szkoły. Kolejnym krokiem, był filmik nagrany przez uczniów z Anglii, uczniowie przedstawili się i podali najważniejsze informacje o sobie. Następnie uczniowie SP7 przygotowali paczkę, do której zostały zapakowane kartki świąteczne, własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów oraz drobne słodkości.

foto


foto


Na ostatnich zajęciach udało nam się przeprowadzić chat za pomocą komunikatora Skype, mogliśmy się bliżej poznać i wreszcie zobaczyć i porozmawiać, długo czekaliśmy na ten moment.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


Oprócz tego jesteśmy w stałym kontakcie mailowym ze szkołą Sandylands. O kolejnych naszych poczynaniach będziemy informować na bieżąco. Projekt jest wymagający i wkładamy w niego duuuużo pracy, ale sprawią nam to ogromną satysfakcję.

foto


Pozdrawiamy!
Uczniowie wraz z koordynatorem projektu
 
Wytworzył: Nauczyciele SP7, data: 07.02.2008 r., godz. 17.53
Wprowadził: Magdalena Kowalewska, data: 07.02.2008 r., godz. 17.53
Ostatnia aktualizacja: Kamila Norkiewicz, data: 11.01.2015 r., godz. 17.24
Liczba odwiedzin: 22237