Steve Jobs powiedział, że

„jedynym sposobem,
by dobrze pracować,
jest robienie tego,
co uważasz za wspaniałe zajęcie.”

Pasje, zainteresowania nie tylko odprężają i sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia, ale mogą być pomocne również przy zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności potrzebnych w przyszłym zawodzie. Jeśli masz hobby, możesz czuć się bardziej spełniony, zyskać wyższe poczucie własnej wartości, nawiązywać relacje i pokierować swoją przyszłością. To z pewnością wpłynie na Twoją motywację do realizowania planów życiowych – zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Jak odkryć, że nasza pasja może stać się pracą i źródłem dochodu?

• Pierwszy krok
    Określ co jest Twoją pasją – są to czynności, które uwielbiasz robić i nawet nie zauważasz, jak szybko płynie przy nich czas.
  • Drugi krok
    Rozwijaj swoje zainteresowania – aby nasza pasja przerodziła się w pracę zarobkową trzeba posiadać specjalistyczną wiedze i umiejętności na dany temat, w danej dziedzinie. Pomogą Ci w tym: kursy, szkolenia, studia, książki branżowe, filmiki tutornigowe na kanale Yuo Tobe, wolontariat, staże. Warto skorzystać ze strony kwalifikacje.gov.pl
  • Trzeci krok
    Poznaj konkurencje – trzeba mieć świadomość jakie są trendy na rynku pracy w interesującej Cię branży. Co robią i potrafią nasi konkurenci? Jakie umiejętności rozwijać, aby pokonać i wyprzedzić konkurencję?
  • Czwarty krok
    Zbuduj swoje portfolio – zbieraj zdjęcia, filmiki i dokumenty świadczące o Twoich dokonaniach. Stwórz swoją teczkę z pracami, projektami, pomysłami, aby we właściwym momencie ją wykorzystać np. na rozmowie kwalifikacyjnej.
  • Piąty krok
    Bądź otwarty na sugestie innych – konstruktywna krytyka to cenne uwagi, które nas rozwijają. Warto uczyć się od profesjonalistów i specjalistów, a także korzystać z ich cennych uwag
  • Szósty krok
    Nie bój się porażek – uczymy się na własnych błędach i porażkach. To one czynią nas silniejszymi. Nie pozwól, aby niepowodzenie odebrało Ci motywację i chęć do doskonalenia i dalszego działania