-
Strona Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Szkoła Podstawowa nr 7
im. VII Obwodu "Obroża" AK
w Legionowie
ul. Królowej Jadwigi 7, 05-120 Legionowo
tel. (0-22) 774-56-36
e-mail: sekretariat@sp7.legionowo.pl
Foto
Strona Główna

Świetlica

-
Wersja do drukudruk
Świetlica

foto1AKTUALNOŚCI ŚWIETLICOWE
4 PORY ROKU W MUZYCE I KOLORACH

W piątek, 09.01.2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wzięły udział w zajęciach inspirowanych muzyką A. Vivaldiego „Cztery pory roku” w trakcie, których opowiadały z czym kojarzą im się: wiosna, lato, jesień, zima oraz dobierały kolory do każdej pory roku.

Jednak najwięcej radości sprawiała im prezentacja ruchem utworów muzyki klasycznej oraz malowanie farbami w rytm kompozycji A. Vivaldiego.

16 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się Wigilia.

W tym dniu uczniowie i wychowawcy śpiewali kolędy i składali sobie życzenia świąteczne. Uczniowie wysłuchali pięknej historii bożonarodzeniowej, powtarzali wiadomości o symbolach świątecznych, wymieniali potrawy oraz swobodnie wypowiadali się o tym jak w ich rodzinnych domach przebiega ten szczególny dzień – Boże Narodzenie.

Społeczność świetlicy zasiadła także przy stole przy którym, znajdował się opłatek, ciasta, śledzie oraz sałatka warzywna, którą dla dzieci przygotowali wychowawcy – p. J. Suchecka, p. M. Kowalewska.

Na zakończenie dzieci oglądały prezenty pod choinką, które pani kierownik B. Nazorek zakupiła dla świetlicy.Promujemy uczniów zdolnych

Uczniowie świetlicy szkolnej brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na kartkę o tematyce świątecznej. Konkurs organizował Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Nasze zdolne dzieci:

Anna Kochańska (pod kierunkiem M. Kowalewskiej)
Julia Żaczek (pod kierunkiem M. Kowalewskiej)
Beata Hanc (pod kierunkiem N. Tomaszewicz)
Julia Mentlak (pod kierunkiem N. Tomaszewicz)
Michał Tucholski (pod kierunkiem K.Grotkowskiej)
Antonina Gołos (pod kierunkiem K.Grotkowskiej)
Zuzanna Kotowska (pod kierunkiem A.Milan)
Ada Rogowska (pod kierunkiem A.Milan)
Martyna Przybyszewska (pod kierunkiem A.Milan)
Marysia Dziadecka (pod kierunkiem A.Milan)
Julia Osiecka (pod kierunkiem A.Milan)

Uczniowie brali udział w XIX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…i inne polskie łamańce językowe”. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szczebrzeszynie.

Nasze zdolne dzieci:

Joanna Krawczyk (pod kierunkiem K.Grotkowskiej)
Anna Kochańska (pod kierunkiem K.Grotkowskiej)
Kinga Jabłońska (pod kierunkiem K.Grotkowskiej)
Antonina Gołos (pod kierunkiem M. Kowalewskiej)
Klaudia Nowak (pod kierunkiem M. Kowalewskiej)
Maria Dziadecka (pod kierunkiem M. Kowalewskiej)
Franciszek Latkowski (pod kierunkiem N. Tomaszewicz)
Anna Bartczak (pod kierunkiem N. Tomaszewicz)
Weronika Bałandin (pod kierunkiem N. Tomaszewicz)
W ramach akcji Szkoły z Klasą 2.0 „Świąteczne zaczytanie” uczniowie świetlicy szkolnej cały tydzień słuchali bajek pt: „Bardzo dziwne opowieści” Ewy Szelburg-Zarembiny .Do bajki „Szklana góra” wykonywały rysunki.


Dzieci brały także udział w „Bajkowym dniu” – 02.12.14r.W tym dniu uczniowie poznawali mądrość płynącą z bajek, bawiły się i uczyły przy tablicy interaktywnej. Materiały do zajęć były wykorzystane ze strony www.scholaris.pl.
Poznając niezwykłe przygody baśniowych bohaterów, uczniowie wiele się nauczyli. Z baśni dowiedzieli się, jakie postępowanie zasługuje na nagrodę, i za co można spodziewać się kary. Dzięki baśniom zrozumieli, dlaczego trzeba doceniać prawdziwą przyjaźń, lojalność i dobroć.
Dnia 28 listopada 2014 roku był dniem magicznym w Naszej Świetlicy.


Uczniowie uczestniczyli w zabawach andrzejkowych poznając tradycje związane z tym świętem oraz sprawdzając swoją przyszłość za pomocą wróżb takich jak:


  • „Magiczny los przyszłości”;
  • „Serce i strzała”;
  • „Wyścig butów”,
  • „Kolor prawdę Ci powie”.Dzieci brały również udział w konkursach tanecznych oraz konkursie plastycznym „Magiczna kula”.
Na kole komputerowym w świetlicy szkolnej uczniowie klas 2 i 3 poznawali program internetowy www.pizap.com, w którym wykonali kartki świąteczne:

Edgar Jelisiejew kl. 2c


Gabrysia Rudnicka kl. 2c


Julia Osiecka kl. 2d


Mateusz Więch kl. 2d

Na kole komputerowym uczniowie uczyli się rysować w edytorze grafiki Paint karki świąteczne. Oto niektóre z nich:

Bartek Strumnik kl. 2c


Cezary Urbański kl. 2e


Kacper Artyszuk kl. 3a


Magdalena Cudna kl. 2d


Mateusz Więch kl. 2d

Uczniowie na kole komputerowym uczyli się pod nadzorem wychowawcy świetlicy p. Magdaleny Kowalewskiej korzystać z wyszukiwarki google. Ich zajęcia były połączone z tematem tygodnia „Legionowo - moje miasto”, dlatego uczniowie zapisywali wybraną, tematyczną grafikę na pulpicie, wklejali do Paint i uczyli korzystać się z Kształtów i Wypełnienia. Oto przykładowe prace:

Bartek Strumnik kl. 2c


Magdalena Cudna kl. 2d


Paweł Reszka kl. 2d


Cezary Urbański kl. 2e


Julia Osiecka kl. 2d

Śniadanie daje moc

foto


Już po raz 3 świetlica przy Szkole Podstawowej nr 7 brała udział w projekcie „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia, Instytut Matki i Dziecka, patronat honorowy objęli Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie.

foto


foto


Program „Śniadanie daje moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

7 listopada 2014r. Dzień Zdrowego Śniadania odbył się pod hasłem „Śniadanie po Europejsku”.

foto


Nauczyciele przygotowywali wraz z dziećmi ciekawostki dotyczące żywienia w różnych krajach Europy, które były umieszczone na plakatach, uczniowie uczyli się także mówić Smacznego i śniadanie w różnych językach.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


Przygotowywano także charakterystyczne potrawy wybranych krajów : Hiszpanii, Francji, Włoch, Szwecji, Czech. Był także stół z typowo polskim śniadaniem.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

foto


Na zajęciach komputerowych w świetlicy uczniowie rysowali w programie Paint zdrowe śniadanie.

Oto najładniejsze prace:

Julia Osiecka kl. 2d


Magdalena Cudna kl. 2d


Barbara Petelczyc kl. 1f


Adam Pakuła kl. 2d

W świetlicy odbyły sie zajęcia metodą origami na bazie koła.

foto


Origami to sztuka składania papieru, rozpoczęta w VI wieku n.e. w Chinach.

Zalety - Origami uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze, jest mądrym i głęboko wychowawczym zajęciem.

foto


foto


Zajęcia z wykorzystaniem sztuki origami rozwijają: myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, sytuacyjną, ułatwiają zapamiętywanie, uczą prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny. Systematyczne wykorzystywanie tej sztuki pozwala na doskonalenie zdolności manualnych dziecka, wzbogacanie jego wrażliwości na otaczający świat, wzbudza naturalną chęć poznania przyrody czy otaczającego świata.
foto


Dnia 15 października nauczycielka p. M. Kowalewska zorganizowała ciekawe zajęcia wg scenariusza Śniadanie daje moc - Dzień bez 5 porcji warzyw, owoców i soku to dzień stracony.

Podczas zajęć uczniowie poznawali różne warzywa i owoce, także suszone (morele, śliwki, żurawinę) oraz pestki słonecznika, dyni. Uczyli się jak przygotowywać je do spożycia oraz jakie mają znaczenie w diecie człowieka. Dzieci nazywały i klasyfikowały owoce.

Wybrani uczniowie wraz z wychowawcą odwiedzili sklep, gdzie zakupili grupie świetlicowej owocowe dary jesieni, które później degustowali.

foto


foto


foto


foto


foto

W dniu 07.10.2014r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej pod opieką wychowawców p. Beaty Nazorek oraz p. Jadwigi Sucheckiej wzięli udział w otwarciu Leśnej Ścieżki Edukacyjnej dla dzieci i młodzieży.

foto
foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto

W dniu 03.10.2014r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z p. Hanną Niewiadomską w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

foto


foto


foto


foto


foto


foto

We wrześniu odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – akcja ta trwa już 20 lat! - Sprzątanie Świata

Świetlica szkolna jak co roku również włączyła się do sprzątania. Uczniowie wraz z wychowawcą p. M. Kowalewską zbierali śmieci w okolicach szkoły.

foto


foto


foto


foto


foto


Kontynuacja tematu odbyła się na zajęciach komputerowych, na których była projekcja filmu z cyklu „Była sobie ziemia” – Strażnicy planety.

Uczniowie oglądali, w bardzo ciekawy sposób przedstawiony, problem zanieczyszczenia naszej planety oraz poznawali sposoby dbania o nią.

foto


Następnie dzieci rysowały w programie graficznym Paint Ziemię. Oto niektóre prace:

foto


foto


foto


foto


Podsumowując temat uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące piękno naszej planety, które będą umieszczone w gazetce, na szkolnym korytarzu.

foto

We wrześniu uczniowie klas I-III, uczęszczający do świetlicy szkolnej, brali udział w cyklu zajęć: „Z Borsukiem bezpieczniej w szkole i na drodze”, prowadzonym przez p. Natalię Tomaszewicz oraz p. Katarzynę Grotkowską.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


W trakcie zajęć dzieci:
- poznały reguły bezpiecznej zabawy i dowiedziały się, czym jest BHP;
- poznały sygnał alarmu ewakuacyjnego oraz ćwiczyły sprawną ewakuację;
- uczyły się znaków drogowych, zasad poruszania się po ulicy oraz mogły samodzielnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, ćwicząc przechodzenie przez przejście dla pieszych obok szkoły.

foto


foto


foto


foto


foto


Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali odznaczenia: „MISTRZ BEZPIECZEŃSTWA”.

foto


foto

W dniu 15.09.2014r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczęszczające do świetlicy szkolnej, wspólnie z wychowawcami świetlicy: p. Katarzyną Grotkowską i p. Natalią Tomaszewicz wybrały się na spacer po szkole.

Podczas spaceru dzieci odwiedziły ważne miejsca w naszej szkole.

foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto


foto
 
Wytworzył: Nauczyciele świetlicy, data: 01.03.2008 r., godz. 21.25
Wprowadził: Magdalena Kowalewska, data: 01.03.2008 r., godz. 21.25
Ostatnia aktualizacja: Kamila Norkiewicz, data: 21.01.2015 r., godz. 22.55
Liczba odwiedzin: 23605