X 2014 - Mistrzostwa Świata w tańcu nowoczesnym w Turynie

Klaudia Domańska uczennica klasy 5d, tańczy w legionowskiej szkole tańca BORN2DANCE od 6 lat. Tańczy różne style tańca, w różnych kategoriach. Taniec Disco-Dance w Mini Formacji, Formacji, Duet i Solo. Na mistrzostwach Polski w 2014r. razem z grupą Mini Formacja, zajęła II miejsce, zdobywając możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Świata. W dniach 08-12.10.2014r. uczestniczyła Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Turynie we Włoszech. Klaudia razem z grupą taneczną zdobyła 11 miejsce (na 35 startujących) w kategorii MINI FORMACJE dzieci do lat 11-tu i dostała się do półfinału. Jest to bardzo dobre miejsce, gdyż konkurencja była ogromna, a poziom tańca wysoki.W duecie Klaudia zajęła 49 miejsce, na 70 startujących. Możliwość wyjazdu na tak ważną imprezę jak MISTRZOSTWA ŚWIATA dała jej możliwość większego obycia się z parkietem, możliwość sprawdzenia się, a przede wszystkim obejrzenia innych tancerzy m.in. z Niemiec, Norwegii, Danii, Szwecji, Rosji, Ukrainy, Włoch, RPA i Belgii. Wyjazd Na Mistrzostwa Świata był dla Klaudii i jej grupy wielką, niezapomnianą przygodą.

Mistrzostwa w tancu4.jpg (56 KB)Mistrzostwa w tancu.jpg (51 KB)Mistrzostwa w tancu2.jpg (55 KB)Mistrzostwa w tancu3.jpg (49 KB)

Nauczyciel wychowania fizycznego: p. Irena Koper