Projekt Ulice Szkolne

szkolna.jpg (33 KB)

Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem ma natychmiastowy i negatywny wpływ na dzieci w wieku szkolnym. Smog, a szczególnie dwutlenek azotu (NO2), sprawia, że dzieci mają pogorszoną uwagę i osłabione zdolności poznawcze. To wnioski z najnowszego badania projektu „NeuroSmog” przeprowadzone przez badaczy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na stronie https://ulicaszkolna.pbd.org.pl/kolejne-badania-potwierdzaja-neurotoksyczny-wplywsmogu-na-dzieci/

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego rozpoczęło realizację innowacyjnego projektu „Czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci” w woj. mazowieckim, finansowanego przez międzynarodową organizację Clean Air Fund.

Podpisanie listu intencyjnego

Wywiad z dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Legionowie

LIST INTENCYJNY

Miło nam
poinformować że  Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Legionowie została zakwalifikowana   do udziału w projekcie „Ulica Szkolna”, który będzie realizowany pilotażowo w pięciu wybranych szkołach województwa mazowieckiego, a jego celem jest opracowanie planów poprawy jakości powietrza i bezpieczeństwa ruchu drogowego w wybranych gminach. W tym celu zostaną przeprowadzone badania jakości powietrza oraz ocena gęstości i rodzajów ruchu drogowego wokół wybranych szkół. Wyniki badań i materiały edukacyjne posłużą do zwiększenia świadomości nt. zanieczyszczenia powietrza oraz wpływu indywidualnych zachowań na codzienność i przyszłość ich pociech. Bardzo istotne jest zaangażowanie otaczającej lokalnej społeczności w bezpieczne i zdrowe środowisko dla najmłodszych. Projekt jest realizowany przy współpracy z lokalnym samorządem i biznesem.

Jakość powietrza a zdrowie i dobrostan dzieci.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Szkoła Podstawowa nr 7

Ulica szkolna przy „Siódemce”

Piszą o nas

Ulica Szkolna -Aktualności

Rok szkolny 2023/2024

11 stycznia w ramach projektu „Ulica Szkolna” Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców, we współpracy z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego, odwiedziła naszą szkołę. Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania na drodze, np. użytkowanie kasków i odblasków.

Ulica Szkolna
Ulica Szkolna, foto nr 1, Ulica Szkolna, foto nr 2, Ulica Szkolna, foto nr 3, Ulica Szkolna, foto nr 4, Ulica Szkolna, foto nr 5, Ulica Szkolna, foto nr 6, Ulica Szkolna, foto nr 7,