Innowacja Historia po angielsku

Content and Language Integrated Learning

Rok Szkolny 2023/2024

W bieżącym roku szkolnym oddział 4b realizuje program innowacji pedagogicznej opracowanej przez p. Martę Dąbrowską.
Innowacja Historia po angielsku uwzględnia wykorzystanie metody CLIL, t.j.  Content and Language Integrated Learning,  rekomendowaną przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Możliwość przyswajania wiedzy przedmiotowej, w tym przypadku treści historycznych, będzie stanowić dla uczniów bodziec do nauki języka obcego, co jest nadrzędnym celem programu. Pobudzanie do działania i uświadomienie dzieciom, że znajomość języka obcego jest środkiem do zdobywania wiedzy, będzie przyświecać realizacji innowacji. Niemniej istotnym założeniem innowacji będzie możliwość wyposażenia uczniów w wiedzę historyczną oraz zmotywowanie ich do jej samodzielnego poszukiwania.
Program niniejszej innowacji przewidziany jest na 1 rok szkolny w oddziale czwartym. Jest realizowany w wymiarze 1 godziny tygodniowo.