"English from Scratch"

Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

W klasach 1a i 1c realizowana jest innowacja pedagogiczna z języka angielskiego. Tytuł innowacji to "English from Scratch". Innowacja zakłada wyposażenie uczniów w znajomość podstawowych środków językowych, wdrożenie do pracy i rozwijanie wszystkich umiejętności językowych określonych w Europejskim Systemie Kształcenia Językowego tak, aby dać gruntowne podstawy do dalszego rozwijania umiejętności językowych oraz wdrażać do biegłego porozumiewania się w języku angielskim i przełamywania bariery językowej. Celem innowacji jest ułatwienie przejścia uczniów do II etapu edukacyjnego w obszarze językowym oraz zachęcenie do samorozwoju. Program przewidziany jest na 3 lata nauki. Realizowany jest w wymiarze 1 godziny tygodniowo w trzyletnim cyklu edukacyjnym. Program innowacji zakłada poprawę jakości pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli, opanowanie i utrwalenie przez uczniów podstawowych środków językowych oraz wdrożenie do swobodnego wypowiadania się na poziomie podstawowym. Najczęściej stosowanymi metodami pracy są: burza mózgów, gry i zabawy językowe, Total Physical Response oraz korzystanie z materiałów autentycznych.