VI 2016 - SP 7 zdobywa I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Legionowa w gimnastyce dziewcząt!

11 czerwca 2016r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Legionowa w gimnastyce dziewcząt w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie. Organizatorem zawodów był p. Wojtek Augustynowicz, który przeprowadził zawody w klasyfikacji grup SKS oraz klasy srebrnej. Nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce. Indywidualnie zdobyłyśmy jeszcze dwa medale – za trójbój gimnastyczny: II miejsce Sophie Karska oraz III miejsce Martyna Smolińska. Nadmienię, iż 14 maja startowały dziewczynki w zawodach powiatowych (I miejsce) i międzypowiatowych (II miejsce), co dało im awans do Mistrzostw Województwa, które być może odbędą się na początku kolejnego roku szkolnego.

Pod okiem p. Madleny Kratiuk uczennice doskonaliły trzy konkurencje gimnastyczne (układ równoważny, ćwiczenia wolne, skok przez kozła), aby móc potem wystartować na zawodach drużynowych. Reprezentację szkoły stanowiły uczennice z klas I-IV: Maja Dubielecka, Kamila Knyt, Martyna Smolińska, Joanna Krawiec, Nina Chodkowska, Zuzanna Eljaszuk (kapitan drużyny), Zuzanna Izdebska, Maria Dziadecka, Sophie Karska.

Gratulacje i trzymamy kciuki za nasze uczennice!

Autor notatki: p. Madlena Kratiuk